Metodoloji | Paristanbul
TR EN

PARİSTANBUL HAKKINDA

Paristanbul; Fransa’dan Türkiye’ye esen tasarım rüzgarı…

Fransız tasarım ekolünün, Anadolu kültürleriyle birleşerek vücut bulduğu bir köprü olan Paristanbul, Türkiye’deki marka tasarımı ve ambalaj tasarımının, profesyonel ve yenilikçi yüzüdür.

Global tasarım trendlerinin, yerel çözümlemelerini ve uygulamalarını, Türk kültürüne ve değerlerine sahip çıkarak gerçekleştiren Paristanbul, marka ve ambalaj tasarımı üzerine uzman, Türkiye’deki ilk isimdir…

Paristanbul, 2019 yılı itibariyle yürüttüğü relansman projesi kapsamında geliştirdiği USER iş modellemesi sayesinde, sürdürülebilir marka yönetimi için gerekli olan pratik, verimli, stratejik ve kazanç sağlayan hizmetler sunmaktadır. Böylece markaları geliştirmeye ve büyütmeye devam etmektedir.

Paristanbul tüketicileri anlar, süreci basitleştirir, markaları güçlendirir,
marka yaşam döngüsünü yöneterek sürdürülebilir büyümeyi garanti altına alır.

Paristanbul markanızı düşünen yol arkadaşınızdır.

Ajanstan Bildiriyoruz!

Misyon & Vizyon

Hikayemiz

Paristanbul Hakkında Paristanbul'dan
16. yıl dönümünde Paristanbul, relansmanıyla ambalaj sektrüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor…

Paristanbul Hakkında Kendi Küçük Etkileri Büyük ‘’Corona Virüsü’’

Corona Virüsü (COVID-19) Nedir?
 

Corono Virüsü adı verilen virüs türü insanları ve çok çeşitli hayvan türlerini enfekte edebilen RNA virüsleridir. Çoğu insanın hayatının bir anında Corona Virüsü ile karşılaşmaktadır. Bu virüs, soğuk algınlığı, Orta Doğu solunum sendromu, Ağır Akut solunum sendromu gibi ciddi hastalıklara neden olabilmektedirler.

İlk olarak 1960 yılında Çin’in Hubei eyaleti Wuhan şehrinde ortaya çıkmıştır. Etkileri oldukça büyük olan bu virüs şu an tüm dünyayı tehdit altına almıştır.
 
Corona Virüsü’nün Belirtileri Nelerdir?
 
Corona Virüsünün en önemli belirtileri ateş, öksürük ve nefes darlığıdır. Halsizlik, mide bulantısı, ishal, kusma, vücut ağrısı, burun akıntısı gibi her türlü solunum yolu rahatsızlıklarına neden olmaktadır. Akciğer hastalıkları, zatürre ve ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açan bu virüsle ilgili bir diğer bulguların da gözlerde olabileceği belirtilmektedir. Koku ve tat duyularının yitirilmesi de diğer belirtilerdendir.
 
Kimler Corona Virüsü Riski Taşıyor?
 
Herkes bu riski taşımaktadır. Ancak virüsün bulaştığı herkes aynı belirtileri taşımamaktadır. Bağışıklık sistemi, yaş ve vücuttaki kronik rahatsızlıkların varlığına göre değişiklik göstermektedir.
 
Corona Virüsü’nden Nasıl Korunulur?
 
Buradaki en önemli faktör sağlıklı yaşamdır. Vücut sağlığına önem vermek gerekir. Bağışıklık sistemini güçlendirecek besinler alınmalıdır. Dengeli ve iyi beslenmekle birlikte stresten, uygu düzensizliğinden uzak durulmalıdır. Hapşırırken ve öksürürken mutlaka elimizle ağzımızı kapatmalı, bol su ve sabunla yıkamalıyız. Genel hijyeni en yüksek seviyede tutmalıyız. Son dönemlerde virüsün bulaştığı insan sayısının artmasıyla birlikte evden çıkmamak, dezenfektanları yanımızdan ayırmamak, özellikle eli yüze değdirmemek ve sürekli elleri yıkamak, tokalaşmamak, öpüşmemek, uzak mesafe iletişimde bulunmak gerekmektedir. Gerekli durumlarda mutlaka maske kullanılmalıdır.
 
Corona Virüsü’nün Belirtileri Ne Kadar Sürede Ortaya Çıkar?
Genellikle 2 gün içinde virüsün belirtileri ortaya çıkmakla birlikte 14 güne kadar uzamaktadır.
 
Corona Virüsü’nün Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bu virüsü tamamen yok eden bir ilaç henüz yoktur. Hastalığın etki ettiği durumlar belirlenir ve vücuttan atılması için ona göre tedavi yöntemi uygulanır.
 
Corona Virüsü’nün En Fazla Görüldüğü Ülkeler Hangileri?
 

‘’ABD 336 bin 851, İspanya 135 bin 32, İtalya 124 bin 948, Almanya 100 bin 132, Fransa 92 bin 829, Çin ana karası 81 bin 708, İran 60 bin 500, İngiltere 47 bin 806, Türkiye 27 bin 69, İsviçre 21 bin 282, Belçika 20 bin 814, Hollanda 17 bin 851, Kanada 15 bin 512, Avusturya 12 bin 109, Portekiz 11 bin 730, Brezilya 11 bin 281, Güney Kore 10 bin 284, İsrail 8 bin 611, İsveç 6 bin 830, Rusya 6 bin 343, Avustralya 5 bin 795, Norveç 5 bin 760, İrlanda 4 bin 994, Danimarka 4 bin 647, Çekya 4 bin 591, Şili 4 bin 471, Japonya 4 bin 366, Hindistan 4 bin 314, Polonya 4 bin 201, Romanya 4 bin 57, Malezya 3 bin 793, Filipinler 3 bin 660, Ekvator 3 bin 646, Pakistan 3 bin 277, Lüksemburg 2 bin 804, Endonezya 2 bin 491, Suudi Arabistan 2 bin 463, Peru 2 bin 881, Tayland 2 bin 220, Finlandiya 2 bin 176, Meksika 2 bin 143, Panama 1998, Sırbistan 1908, Birleşik Arap Emirlikleri 1799, Dominik Cumhuriyeti 1745, Yunanistan 1735, Güney Afrika Cumhuriyeti 1635, Katar 1604, Arjantin 1554, İzlanda 1486, Kolombiya 1485, Cezayir 1320, Ukrayna 1319, Singapur 1309, Hırvatistan 1182, Mısır 1173, Fas 113, Estonya 1108, Yeni Zelanda 1106, Slovenya 1021’’ alıntıdır.

 
Türkiye’de Corona Virüsü
 
Türkiye'de Corona Virüsü 11 Mart 2020 tarihinden itibaren resmi olarak kayıtlara geçmiştir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak'ta yoğunluk daha fazladır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan toplam test sayısını 222 bin 868, toplam vaka sayısını 34 bin 109 olarak açıkladı. Koca’nın paylaştığı verilere göre yoğun bakımdaki hasta sayısı 1474, entübe hasta sayısı 987, iyileşen vaka sayısı ise 1582'dir.
 
Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde aralık ayında tespit edildikten çok kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan corona virüsünde vaka ve ölüm sayısı hızla artıyor.
 
Global anlamda alınan tedbirler kadar bireysel farkındalığın da oluşması ve ciddi ölçüde tedbirlerin alınması çok önemlidir.
 
 
 
 

Paristanbul'dan
Kendi Küçük Etkileri Büyük ‘’Corona Virüsü’’
Gelişmekte Olan Piyasalar 2021’de Ambalaj Tasarımı Trendleri
Paristanbul Hakkında Gelişmekte Olan Piyasalar
    Gelişmekte Olan Piyasalar Boyunca Grafik İş Akışları Kurmak 
   
     Dünya nüfusunun %85'i gelişmekte ve kalkınmakta olan ekonomilere sahip bölgelerde yaşamaktadır. Bu 6 milyar insan demektir. Bu nüfuslar sayıca büyüdükçe etkileri de artmaktadır. 10 yıl önce gelişmekte ve kalkınmakta olan ekonomiler global GSMH’nın yarısından daha azına karşılık gelmekteydi. Bugün bu rakam piyasalarda meydana gelen 2008 iflasından beri global büyümenin %80’i neredeyse %60’a yükselmiştir.
     Çok uluslu şirketler gelişmekte olan piyasalarda genişlemeye devam ettikçe, yatırımlarını korumak için sağlam bir temelden çalışmaları gerekmektedir. Fakat her biri tamamen benzersiz bir bakış açısına sahip yeni piyasalarda, karmaşık bir marka ekosistemi nasıl uygulayabilir ve sürdürebilirsiniz?
 
Pazarı Anlamak
     Bugüne kadar iş akışı çözümleri, gelişmekte olan piyasalarda sadece tek bir basit nedenle başarılı olamamıştır: Birleşik Devletler, Avrupa ve Avustralya gibi bir pazarda işe yarayan kurulu bir çözümün yeni pazarlarda mutlaka işe yaraması gerekmez. Gelişmekte olan piyasalara doğrudan paket grafikler getirmek sadece teknik bir tehdit değil aynı zamanda kültürel bir meydan okumadır.
Şirketlerin bu piyasaların benzersiz ihtiyaçları ve kültürel nitelikleriyle bağdaştırmak için iş akışı tasarımında esneklik ihtiyacını kabul etmeleri gerekir. Grafik iş akışları kültürel ayrıntılara, çoğul dillere ve genel duruma,  sosyal engellere ve mesafenin tahakkümüne anlayışlı olmaları gerekir aksi takdirde iş akışının işi engellemek için çalışabildiğini keşfedebilir.
     Şirketler bunu yapamadıklarında, genellikle iki şeyden biri olur:
     1. Kazanmayı umdukları faydaları kazanmazlar.
     2. Apar topar global ambalaj iş akışlarının kontrolünü yerel operasyonlara devrederler.
  Bu öğrendikleri sıklıkla başlangıçtaki tehditleri çözmüş olabilir fakat yeni tehditler de yaratmıştır. Bir şirketin ambalaj iş akışları sadece yerel seviyede yönetildiğinde markalarının tutarlılığını global olarak sürdürmek neredeyse imkansızdır.   
    O halde çeşitli pazarlar boyunca ortak iş akışları oluşturmak ve bu yeni fırsatlardan yararlanmak için bu tehditlerin üstesinden nasıl geliriz? Hazırlık ve empati kilit önemdedir.
 
Doğru Ekip İçin Doğru İş Akışını Kurmak
     Bölünmez bir bütün olarak iyi süreç yer veya dile bakılmaksızın iyi süreçtir. Bu grafik iş akışı için kesinlikle doğrudur. Sağlam bir süreç inşa etmek için, rollerin, girdilerin, araçların, süreç yönetiminin, geçişlerin ve tedarikçi ortakların derinlemesine keşfi için zaman harcanmalıdır. Keşif oturumları aracılığıyla mevcut çalışmaların iyice anlaşılması başarı olasılığını büyük ölçüde artırır.   
      Mevcut maliyetlerin tamamen anlaşılması zorunludur. Sıklıkla ücretler acente tutma modelleri içinde veya baskı ortaklarında saklıdır.  Bu saklı maliyetler yeni iş akışı girişiminin doğru faydasını bulanıklaştırabilir.
    Bir büyüklük her zaman tüm gelişmekte olan pazarlara uymaz. Bu pazarlardaki ekipler kilit oyuncular hem sürecin geliştirme hem de uygulamasına dâhil olduklarında iyi çalışır. Bu süreci sahiplenmek için her bir pazardan yerel sponsorları ve gerekirse, dili konuşabilen ve kültürel nüansların anlayışına sahip bir yerel temsilciyi de içermelidir.  
Yerinde doğru ekiple projenin resmi olarak belgelenmesi ve başvuru için tüm paydaşlara dağıtılması gereken çıktılarına dair toplu bir anlaşma olması gereklidir.
 
Etkin İletişim Aracılığıyla Karmaşayı Basitleştirmek
    En basit ve açık gibi görünen  yön bile kaynakta karman çorman hale gelebilir. Örneğin, yerleşmiş, gelişmiş pazarlarda iki farklı yaklaşım kabul edilebilir seçenekler olarak kabul edilebilir.  Fakat birçok gelişmekte olan ülkede işleri “doğru şekilde” yapmak için açık talimatlar verilmesi beklentisi olabilir ve alternatiflerle sunulması kafa karıştırıcı veya aşırı derecede karmaşık olarak görülebilir.
   Gelişmekte olan pazarlarda birçok soruna insanlar arasında yanlış iletişim veya yanlış anlama neden olur. Hayati önemde olan görev ve sorumlulukların tanımlanması ve sonra bunları en etkin şekilde iletmektir. Sözlü iletişim her zaman en iyisi değildir.  
Söz konusu nüanslar tüm projeler için dikkatli ve açık yönlendirme gerektirir. Yine, tüm çözüme uygun tek bir büyüklük yoktur. Hiçbir şeye kesin gözüyle bakmayın, her zaman anladığınızdan ve anlaşıldığınızdan emin olun. 
 
Takip
     İş akışı işleyişte bir süreye sahip olduğunda takip denetimleri yapılması tavsiye edilir. En iyi, en etkin iş akışı yerinde ve kullanımda değilse değersizdir. Boşluklar saptanırsa, boşluğun sebebinin basit bir yanlış anlaşılma mı veya geliştirilen süreçte temel bir hata mı olduğunu belirlemek için bir inceleme yapılması gerekir.
 
Çeşitli Bir Ekip İhtiyacı
    Son olarak bilinmeyen bir kültürde tek başına zorlamanın başarılı olması olası değildir. Orada çalışan birileriyle ortaklık zaman ve paradan tasarruf sağlar.  İletişim ve iş akışlarının akış çizgisini iyileştiren bölgesel olarak ve kültürel olarak hedeflenen stratejilere odaklanarak organizasyonunuz performansı yönetmek için yerel beceri kazanabilir.   
     Gelişmekte olan piyasalarda grafik iş akışları uygulamaya ilişkin gürültüyü ortadan kaldırdığınızda, bölgeye özgü sorunu anladığınızda ve tüm süreci kapsayıcı bilgiyle geriye doğru çalıştığınızda amacın belirginliğini ve etkin katılımı bulur.  
Şirketlerden işlerini büyütmek için daha azla daha çok yapmalarının istendiği bir çağda grafik iş akışları daha büyük öncelik verilmesi gereken bir fırsat alanı sunmaktadır.

Deane Shillito, Client Solutions APAC, SGK katkısıyla 
 
 
Paristanbul Hakkında 2021’de Ambalaj Tasarımı Trendleri
Covid19 ile birlikte hayatımıza giren yeni dünya düzeninde, değişen en önemli alışkanlıklardan biri de satın alma alışkanlıkları oldu.
 
Bu süreçte insanlar hayatlarının her alanında sağlıklı beslenmeye, spora, düzenli yaşama ve hijyene daha çok yöneldiler. Bu doğrultuda bundan en çok etkilenen, pazarlama sektörünün en önemli taşlarından biri olan ambalaj tasarımları oldu. Değişen tüketici talepleriyle birlikte daha önemli unsur haline gelmeye başladı. Tüketicide güven veren, sağlık ve çevre unsuru içeren ambalajlar ön plana çıktı.
 
Çevre dostu ambalajlar hızla yaygınlaşırken, plastikler yerine kağıt ambalaj tercihleri de artmaya başladı. Ambalajın çevreyi koruyan, sürdürülebilir, tüketici için daha tercih edilebilir hale gelmesi önem kazandı.  Sağlık ve çevre unsuru tasarımlarda tam anlamıyla yerini aldı.
 
Güvenilir Ambalaj Tasarımları
Sağlıklı ve iyi yaşam kaygısının artması kişileri bilinçli tüketime yönlendirdi, ürün içeriklerinin de önemi arttı. Ambalajlardaki ürünlerin içinin ne kadar sağlıklı olduğu, ne kadar organik olduğu, ne kadar şeker olduğu, ne kadar tatlandırıcı olduğu gibi bilgilere bakılarak yapılan değerlendirmeler ve talepler de değişti. Bu sebeple güven faktörü ilk aranan şartlardan biri olmakla beraber firmaların da bu konuda daha şeffaf olması bekleniyor.
 
Canlı Ambalaj Tasarımları
Tüm bunlarla birlikte 2020’de yaşanan bunaltıcı dönemi unutturmayı hedefleyen, motive edici, enerjiyi yükselten, dinamik ve canlı ambalaj tasarımları 2021’de ilk hedeflerden biri olacak. Bunlar illüstrasyonlu tasarımlarla daha da cezbedici hale gelecek. Sıcak, renkli ve daha samimi renkler ağırlıklı olarak tercih edilecek.
 
Minimalist Ambalaj Tasarımları
Ambalaj tasarımda rağbet görecek bir diğer faktör de minimalist tasarımlar olacak. Aslında uzun zamandır Avrupa’da birçok üründe göze çarpan bu tasarımlar ülkemiz pazarına 2021’de tam anlamıyla girmeye başlayacak.
 
Minimalist tasarımlarda hedeflenen tamamen tüketici beklentisine uygun, sağlıklı beslenme koşullarında talebi tam karşılayan, çevre dostu ve ürünün içeriğini yansıtan tasarımlardır.
Hem sade ve istenileni net karşılayan hem de dikkat çekici bu tasarımlarla minimal düzeyde daha çok etki amaçlanmaktadır.
 
Tüketici faktörü ambalaj tasarımını belirlemede önemli rol oynayacak.
 
Daha standartları belli, daha çekici daha tüketici dostu ambalaj tasarımlarıyla sık sık karşılaşmaya hazır olun.
Biz hazırız…


Paristanbul Hakkında

Vizyon

Güzellik yetmez, özgün ve zeki değilse. Aşk yetmez, tutarlı ve dürüst değilse.
Uzun sürmez, ilişki etik değilse!


Misyon

Her zaman, daha iyisini tasarla ! 
Bunun için tüketiciyi anla, çözümlerini özelleştir, tasarımla güçlen
ve daima yenilen…
Markanın mentoru, yaşam koçu, imaj danışmanı ve dostu ol!

Paristanbul Hakkında

Hikayemiz

Paristanbul’un temelleri, reklamcılık ve tasarım eğitimlerini Fransa’da tamamlayıp sektöre ilk adımını Fransa’da atan Recep Çiftci ve Mehmet Çiftci tarafından 2003 yılında atılmıştır. 
 
Kurulduğu günden bugüne, Türkiye’nin önde gelen markalarını ve ambalajlarını aşkla tasarlayan Paristanbul, ödüllü birçok tasarıma ve başarılı projelere imzasını atmıştır.
 
Kurucularının sahip olduğu vizyon ve sektörün uluslararası standartlarının gerektirdiği üzere; tasarımların, arzu edilen nitelikte vücut bulmasını sağlamak amacıyla, baskı öncesi teknik hizmetlerinin de yönetimi için, 2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek ambalaj süreç yönetim ajansı olan Matris Ambalaj Süreç Yönetimi’ni kurmuştur. 
 
Türkiye’de yeni bir iş kültürünü ortaya koyarak Paristanbul, Matris ile birlikte, markalarına, start-up anından, market rafına kadar geçen sürede ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmetleri sunmakta ve 
her alanda yol arkadaşı olarak destek vermektedir.
 
Yetiştirdikleri marka ve ambalaj tasarım uzmanları ile marka tasarım ve yönetim deneyimlerini, sektör paydaşlarına aktarma yolunu tercih eden Paristanbul, 2017 yılında hayata geçirdiği Neo Network Café projesi ile birlikte, organize ettiği kişisel gelişim seminerleri ve hobi atölyeleri vasıtası ile, marka yönetimi dünyasına sahip olduğu tüm bilgi, tecrübe ve vizyonu aktarmaya devam etmektedir.

Paristanbul; Türkiye'de son 16 yılda edinmiş olduğu etkin ve çevik çalışma modelini 2019 yılında Fransa'da açtığı şube ile, Fransız ve Avrupa pazarındaki şirketlere sunmayı amaçlamaktadır.
 
 

METODOLOJİ

Paristanbul; marka stratejisi, ambalaj tasarımı ve marka yönetimi hizmetlerini en iyi şekilde sunmak amacıyla, 17 yıllık sektör tecrübesine dayanarak USER metodolojisini geliştirdi.
Tüketiciyi odak noktasına alan bu özgün çalışma modeli, Paristanbul müşterilerine sürdürülebilir bir büyüme ve başarı için en doğru rotayı belirlemeye destek oluyor.
Metodoloji UNDERSTAND
İhtiyaçlarınızı anlıyor, stratejinizi kurguluyoruz…
Paristanbul, müşterilerini tanır, onları anlar. Müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun marka stratejisini kurgular. Tanıtım için en doğru mecraları belirlerken, tüketici davranışlarını anlamak ve analiz etmek adına sektör deneyimlerini, müşterileri ile paylaşır.
Strateji yönetimi
Marka Stratejisi
Markanızı, anlaşılabilir ve ulaşılabilir hedeflere
en doğru yoldan ve en hızlı şekilde taşımaya mı ihtiyacınız var?

Paristanbul, müşterilerinin ticari hedefleri ile markalarının iletişim hedeflerini harmanlayarak, özgün stratejiler kurgulayarak, başarıya ulaştırır. Böylece projeleriniz daha kısa sürede, daha az bütçeyle finalize olur.
Marka Konumlandırma
Markanızı fark edilir kılmak ve rakiplerinden ayrıştırmak mı istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızın DNA’sını inceleyerek, yegane satış vaadini, oyun alanını, duygusal ve rasyonel faydasını, tonunu, söylemini ve marka özünü belirleyerek, tüketici zihninde rakiplerinden ayrıştırıcı bir fark yaratır.
Böylece markalarınız daha kolay ayrışır ve hatırlanır.
Kullanıcı-Tüketici Deneyimi Danışmanlığı
Markanıza olan sadakati artırmak mı istiyorsunuz?
Bir kerelik değil, sadık müşteri oluşturmanın en etkili yolu,
üreticiyi anlamanın ötesinde, tüketicinin marka ile olan tüm temaslarını
analiz etmekten geçer. Böylece markanız 5 duyuya hitap eder, rasyonel
olduğu kadar duygusal bir bağ oluşur.
Metodoloji SIMPLIFY
Estetik ve rekabetçi tasarımlar için süreci yalınlaştırıyoruz…
Paristanbul, kendi geliştirdiği iş modeli ve deneyimli tasarım ekibi sayesinde yaratıcı sürecini yalınlaştırır.
Müşterilerine ihtiyaç duydukları etkin çözümü estetik şekilde sunar.
Tasarım Geliştirme
Konsept Tasarım
Tüketici deneyimleriyle yoğurulmuş konsept tasarıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz?
Bütün yollar Roma’ya çıksa da, sadece bir tanesi sizi tüketicinize götürür. Paristanbul, markanızın tüketiciye ulaşmak için ihtiyaç duyduğu görsel ve sözel fikri belirlemenize yardımcı olur, ihtiyaçlarınızı anlar, markanıza geri dönüşümü en hızlı çözümler içeren konseptleri tasarlayarak beğeninize sunar.
Ambalaj Tasarım
Ustalarının elinden ambalaj tasarımları ile fark yaratmak mı istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızın ambalajı ile öne çıkmasını sağlar, satın alma kararını verdirir. Rafta fark edilir kılmanın yanı sıra, görsellikten farklı olarak, uygulanabilir, amaca yönelik ve yönetmeliklere uygun şekilde tasarlanır. Ambalaj tasarlamak için yaratıcılık, uzmanlık, tecrübe, sektör bilgisi ile inovasyon becerisi gerekir.
3D Tasarım
Tasarımlarınız vücut bulsun mu istiyorsunuz?
Paristanbul, ambalajların, 3 boyutlu olarak rafta nasıl görüneceği hakkında önceden bilgi ve fikir sahibi olmanızı sağlar. Yapılması gereken revizyonları önceden görüp, gerekli aksiyonları bütçe kaybına neden olmadan almanızı sağlar.
VR Tasarım
Ürünlerinizi sanal gerçeklik ortamında gözlemlemeye ne dersiniz?
Paristanbul son teknoloji VR Sanal gerçeklik hizmetleri sayesinde, tasarımlarınızı
sanal raf ortamında izleme, gözlemleme, orijinal boyut ve şekillerini test ederek değerlendirme şansı sunar. Böylece ambalaj tasarımına daha hızlı ve sağlıklı karar verilir.
"Connected" Tasarım
Markanızın dijital platformlarda daha etkin olmasına mı ihtiyacınız var?
Paristanbul, doğru konsept ve stratejileri uygulayarak en etkin dijital mecraları belirler, marka değerinizi arttıracak yaratıcı uygulamaları gerçekleştirir. Kullanıcı deneyimlerini teknoloji ile harmanlayarak görsel ve estetik optimizasyon yaratır. Böylece markanız daha çarpıcı bir imaj ve daha etkin bir mesajla sahibine ulaşır.
Real Mock-Up
Gerek alternatifler arasında doğru tercihi yapmak, gerek yönetim onaylarını daha hızlı işletmek için Real Mock-up hizmeti emsalsiz bir Paristanbul hizmetidir.
1/1 ebadında, kendi baskı malzemesinde ve gerçek ürün ile dolu bir numune ile karar almak çok daha kolay.
Metodoloji EMPOWER
Markanızı her alanda güçlendiriyoruz…
Paristanbul, müşterilerinin markalarını rafta fark edilebilir kılar, her alanda tüketicilerin satın alma kararı vermelerinde etkili olur. Ürün satışlarının artmasında önemli ve etkin rol oynarken, müşteri sadakatini arttırarak markanızı güçlendirir.
Marka Yayılımı
In Store Tasarım
Satın almak ya da almamak işte bütün mesele bu…
Paristanbul, sektördeki 20 yıllık deneyimi ile markanızı son noktada ezber bozan fikirlerle, alışverişçiye, üründen sağlayacağı faydayı doğrudan hissettirip, onu satın almaya tetikler. In Store hizmetleriyle alışverişçinizi tanır, davranışını, neleri sevip sevmediğini ve ona nasıl ulaşılacağınızı gösterir.
Out Store Tasarım
Alışveriş yolculuğunda markanızı tüketicisiyle buluşturmaya mı ihtiyacınız var?
Paristanbul Out Store hizmetleri ile alışverişçinize mağaza dışında da ulaşır. Alışverişçinin nasıl davrandığını, neleri sevip, neleri sevmediğini belirleyerek, kişiye özel tanıtım ve tasarımları farklılaştırarak alışverişçiyi mağazanıza çeker.
Sadakat Yönetim Danışmanlığı
Sadık müşteriler mi yaratmak istiyorsunuz?
Paristanbul, sağladığı marka iletişim danışmanlığı hizmeti sayesinde,
markanıza uzun vadeli tüketici iletişim stratejileri kurarak, bir günlük değil,
bir ömürlük sadık müşteriler yaratır.
Metodoloji RESTART
Marka yaşam döngünüzü yönetiyoruz…
Paristanbul, sürdürülebilir başarı ve büyüme için verdiği marka, ürün ve sektör danışmanlıkları sayesinde, markaların yaşam döngülerini yeniden başlatır, marka değerini ve müşterilerinin sektördeki pazar payını arttırır.
Marka Yenileme Hizmetleri
Marka Yaşam Koçluğu
Markanıza yaşam boyu bir dost eli uzansın ister misiniz?
Paristanbul, markanızı sizden daha fazla sahiplenir, sektörel deneyim ve kurumsal hafızasını sizlerle paylaşırken, konjonktüre, rekabete ve diğer tüm etkenlere göre gerekli uyarıları, destekleri verirken, yeni stratejiler kurgular.
Küresel ve Yerel Sektör Analiz Danışmanlığı
Markanızı yerelde sağlamlaştırıp, isminizi globale mi taşımak istiyorsunuz?
Paristanbul, 2007 yılında katıldığı EPDA (European Packaging Design Association) üyeliği sayesinde dünyadaki ve ülkemizdeki sektörel trendleri, yönelimleri ve yatırımları takip ederek, markanızı geleceğe hazırlar. Paristanbul, Fransa’da açtığı şubesi sayesinde uluslararası rekabet için gereken tüm sektörel analiz ve raporları ve markanıza özel strateji desteğiyle, markanızın uluslararası yatırımcıların farkındalığını kazanmasında büyük rol oynar. Böylece markanız ve ticaretiniz yeni bir ivme kazanır.
Rakip Analizi Danışmanlığı
Rekabetten siz mi önde çıkmak istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızı rakiplerinizin önüne geçirebilmeniz ya da sektördeki
liderliğinizi koruyabilmeniz için rakiplerinizi analiz eder, değerlendirir ve raporlar. Markanızı farklılaştırarak, rekabette önde ilerlemeniz için yaratıcı ve farklı çözümler geliştirir.
ÜR-GE Danışmanlığı
Ürünlerinizle yenilik ve farklılık mı katmak istiyorsunuz?
Paristanbul, ürünlerinizi geliştirmeniz için gerekli olan tüm global ve yerel eğilimlere ilave olarak, alışverişçi deneyim ve davranışları ile, tüketici ihtiyaçlarını belirler, sektörel deneyimini ortaya koyarak inovasyon geliştirmenizde uzman yönlendirmesi sağlar. Böylece markanızın gücünü ürünlerinize yansıtırsınız.

HİZMETLER

Strateji Hizmetleri

Marka Stratejisi
Markanızı, anlaşılabilir ve ulaşılabilir hedeflere en doğru yoldan ve en hızlı şekilde taşımaya mı ihtiyacınız var?
Paristanbul, müşterilerinin ticari hedefleri ile markalarının iletişim hedeflerini harmanlayarak, özgün stratejiler kurgulayarak, başarıya ulaştırır. Böylece projeleriniz daha kısa sürede, daha az bütçeyle finalize olur.
Marka Konumlandırma
Markanızı fark edilir kılmak ve rakiplerinden ayrıştırmak mı istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızın DNA’sını inceleyerek, yegane satış vaadini, oyun alanını, duygusal ve rasyonel faydasını, tonunu, söylemini ve marka özünü belirleyerek, tüketici zihninde rakiplerinden ayrıştırıcı bir fark yaratır. Böylece markalarınız daha kolay ayrışır ve hatırlanır.
Kullanıcı-Tüketici Deneyimi Danışmanlığı
Markanıza olan sadakati artırmak mı istiyorsunuz?
Bir kerelik değil, sadık müşteri oluşturmanın en etkili yolu, tüketiciyi anlamanın ötesinde tüketicinin marka ile olan tüm temaslarını analiz etmekten geçer. Böylece markanız 5 duyuya hitap eder, rasyonel olduğu kadar duygusal bir bağ oluşur.

Tasarım Hizmetleri

Konsept Tasarım
Tüketici deneyimleriyle yoğurulmuş konsept tasarıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz?
Bütün yollar Roma’ya çıksa da, sadece bir tanesi sizi tüketicinize götürür. Paristanbul, markanızın tüketiciye ulaşmak için ihtiyaç duyduğu görsel ve sözel fikri belirlemenize yardımcı olur, ihtiyaçlarınızı anlar, markanıza geri dönüşümü en hızlı çözümler içeren konseptleri tasarlayarak beğeninize sunar. Böylece markanız tutarlı ve etkin bir iletişime sahip olur.
Ambalaj Tasarım
Ustalarının elinden ambalaj tasarımları ile fark yaratmak mı istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızın ambalajı ile öne çıkmasını sağlar, tüketiciye satın alma kararını verdirir. Markanızı rafta fark edilir kılmanın yanı sıra, salt görsellikten farklı olarak, uygulanabilir, efektif, amaca yönelik ve yönetmeliklere uygun şekilde tasarlanır. Ambalaj tasarlamak için yaratıcılık, uzmanlık, tecrübe, sektör bilgisi ve hafızası ile inovasyon becerisi gerekir. Özetle ürününüz bir ambalaja ihtiyacı varsa, markanızın da Paristanbul’a ihtiyacı vardır.
3D Tasarım
Tasarımlarınız vücut bulsun mu istiyorsunuz?
Paristanbul, tasarlanan ambalajların, 3 boyutlu olarak rafta nasıl görüneceği ambalajın vücut bulmuş hali hakkında önceden bilgi ve fikir sahibi olmanızı sağlar. Yapılması gereken revizyonları önceden görüp, gerekli aksiyonları bütçe kaybına neden olmadan almanızı sağlar.
VR Tasarım
Ürünlerinizi sanal gerçeklik ortamında gözlemlemeye ne dersiniz?
Paristanbul son teknoloji VR Sanal gerçeklik tasarımlarıyla size tasarımlarınızı sanal ortamda izleme, gözlemleme, test etme ve değerlendirme şansı sunar. Böylece ambalaj tasarımına daha hızlı ve sağlıklı karar verilir.

VR Tasarım videosunu izle!
"Connected" Tasarım
Markanızın dijital platformlarda daha etkin olmasına mı ihtiyacınız var?
Paristanbul, doğru konsept ve stratejileri uygulayarak en etkin dijital mecraları belirler, marka değerinizi arttıracak yaratıcı uygulamaları yapar ve kullanıcı deneyimleri ile harmanlar. Böylece markanız tutarlı bir imaja ve daha etkin bir mesaja sahip olur.
Prepress
Tasarlanan ambalajınıza hayat vermek için, önce ölçülerini almak, renklerini belirlemek ve mesajlarını oluşturmak gerek. Bunun için baskı öncesi hizmetleri kapsamında hızlı ve hatasız grafik uygulamadan, tutarlı renk yönetimi ile nihai renkli prova sunumundan ve baskıdan önce son kez emin olmak için kendi renkleri ve malzemesinde boyut bulmuş hali ile ambalajı elinizde tutma şansından faydalanın.
Real Mock-up
Gerek alternatifler arasında doğru tercihi yapmak, gerek yönetim onaylarını daha hızlı işletmek için Real Mock-up hizmeti emsalsiz bir Paristanbul hizmetidir.
1/1 ebadında, kendi baskı malzemesinde ve gerçek ürün ile dolu bir numune ile karar almak çok daha kolay.

Markalama Hizmetleri

Mağaza İçi Tasarım
Satın almak ya da almamak işte bütün mesele bu…
Paristanbul, sektördeki 20 yıllık deneyimi ile markanızı son noktada ezber bozan fikirlerle, alışverişçiye, üründen sağlayacağı faydayı doğrudan hissettirip, onu satın almaya tetikler. Paristanbul, In Store hizmetleri ile alışverişçinizi tanır, onun nasıl davrandığını, neleri sevip sevmediğini, alışveriş yaptığı noktaları ve ona nasıl ulaşılacağınızı gösterir.
Böylece markanızı satış noktasında destekler ve satın almayı gerçekleştirir.

Stant kurulum videosunu izle!
Mağaza Dışı Tasarım
Alışveriş yolculuğunda markanızı tüketicisiyle buluşturmaya mı ihtiyacınız var?
Paristanbul Out Store hizmetleri ile alışverişçinize mağaza dışında da ulaşır, onun nasıl davrandığını, neleri sevip sevmediğini, belirleyerek ilgi alanı doğrultusunda kişiye özel tanıtım ve tasarımlarla alışverişçiyi mağazanıza çeker. Böylece markanızı satış noktasının dışında da destekler ve satın alma gerçekleştirir.
Sadakat Yönetimi
Sadık müşteriler mi yaratmak istiyorsunuz?
Paristanbul, sağladığı marka iletişim danışmanlığı hizmeti sayesinde, markanıza uzun vadeli tüketici iletişim stratejileri kurarak, bir günlük değil, bir ömürlük sadık müşteriler yaratır.

Marka Yenileme Hizmetleri

Marka Yaşam Koçluğu
Markanıza yaşam boyu bir dost eli uzansın ister misiniz?
Paristanbul, markanızı sizden daha fazla sahiplenir, sektörel deneyim ve kurumsal hafızasını sizlerle paylaşırken, konjonktüre, rekabete, ve diğer tüm etkenlere göre gerekli uyarıları, destekleri verirken ve yeni stratejiler kurgular. Böylece markanız daima güncel ve akılda kalır.
Küresel ve Yerel Sektör Analiz Danışmanlığı
Markanızı yerelde sağlamlaştırıp, isminizi globale mi taşımak istiyorsunuz?
Paristanbul, 2007 yılında katıldığı EPDA (European Packaging Design Association) üyeliği sayesinde dünyadaki ve ülkemizdeki sektörel trendleri, yönelimleri ve yatırımları takip ederek, markanızı geleceğe hazırlar. İstanbul ve 2018 yılında Fransa’da açtığı şubesi sayesinde uluslararası rekabet için gereken tüm sektörel analiz ve raporları ve markanıza özel strateji desteğiyle, markanızın uluslararası yatırımcıların farkındalığını kazanmasında büyük rol oynar.
Böylece markanız ve ticaretiniz yeni bir ivme kazanır.
Rakip Analizi Danışmanlığı
Rekabetten siz mi önde çıkmak istiyorsunuz?
Paristanbul, markanızı rakiplerinizin önüne geçirebilmeniz ya da sektördeki liderliğinizi koruyabilmeniz için rakiplerinizi analiz eder, değerlendirir ve raporlar. Markanızı farklılaştırarak, rekabette önde ilerlemeniz için yaratıcı ve farklı çözümler geliştirir. Böylece markanız pazar oyuncuları ile hizalanmış olur.
Ür-Ge Danışmanlığı
Ürünlerinizle yenilik ve farklılık mı katmak istiyorsunuz?
Paristanbul, ürünlerinizi geliştirmeniz için gerekli olan tüm global ve yerel eğilimlere ilave olarak, alışverişçi deneyim ve davranışları ile, tüketici ihtiyaçlarını belirler, sektörel deneyimini ortaya koyarak inovasyon geliştirmenizde uzman yönlendirmesi sağlar. Böylece markanızın gücünü ürünlerinize yansıtırsınız.

ÇÖZÜM PAKETLERİ

Yine bir ilk, yine Paristanbul…

Markanızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri alırken de kazanmak sizin elinizde!
Paristanbul, markanıza değer katmak ve satışlarınızı arttırmak için ihtiyacınıza yönelik hizmetleri, avantajlı çözüm paketleri ile sizlere sunuyor.

Siz sadece ihtiyaçlarınızı belirleyin, düşünmeyi bize bırakın, raftaki satışların keyfini çıkarın!
Çözüm Paketleri USE TO BE Design Services
“Markam, sektörle buluşmaya hazır, ancak güzel bir makyaja ihtiyacı var!” diye mi düşünüyorsunuz?
Hedefiniz trendy ve rekabetçi olup, satışlarınızı mı arttırmak?

Paristanbul’un 15 yıllık sektör tecrübesiyle hazırladığı temel tasarım hizmetleri çözüm paketi
‘’USE TO BE’’, uygun ödeme şekli avantajları ile tam size göre…
Konsept Tasarım
Ambalaj Tasarım
Çeşitlendirme
3D Tasarım
Mock-up
Prepress
USE TO BE paket satın alımı ile yukarıda belirtilen tüm hizmetler 2019 fiyat listemize göre %20 indirimli olarak tekliflendirilecektir.
Teklif İste
Çözüm Paketleri SMART USER Strategy and Design Services
“Güzel bir tasarım ve iyi bir strateji ile markamı sektöre hazırlamalıyım ancak sektöre hakim değilim,
Bir bilene mi danışsak?’’

diye düşündüğünüz o anda, tasarım hizmetinin yanı sıra marka stratejisi çözümlerini de kapsamına alan size özel avantajlı fiyat teklifi ile SMART USER strateji ve tasarım çözümleri paketi, tam size göre…
Marka Stratejisi
Marka Konumlandırma
Konsept Tasarım
Ambalaj Tasarım
Çeşitlendirme
3D Tasarım
Mock-up
SMART USER paket satın alımı ile yukarıda belirtilen tüm hizmetler 2019 fiyat listemize göre %30 indirimli olarak tekliflendirilecektir.
Teklif İste
Çözüm Paketleri END USER Branding Services
Son kullanıcıya ezber bozan yöntemlerle, nerede ve nasıl ulaşırım?"
diye kafa yoruyorsanız ya da “Ürünlerim kendini doğru ifade ederken, tüketici algısını nasıl yönetir ve kampanyalarımı hem rafta hem de sanal ortamda nasıl desteklerim? diye düşünüyorsanız, projenize özel avantajlar içeren
’’ENDUSER’’ markalama çözüm paketimiz tam size göre…
Mağaza İçi Tasarım
Mağaza Dışı Tasarım
3D Tasarım
Mock-up
Prodüksiyon Yönetimi
*END USER paketine, mağaza içi tasarım, mağaza dışı tasarım, 3D tasarım, mock up ve prodüksiyon yönetimi dahil olup, hizmetlerimiz tasarım ve prodüksiyon ekiplerimiz tarafından projenize özel tekliflendirilerek, size özel indirimlerle tarafınıza iletilir.

Teklif İste
Çözüm Paketleri USE FULL Strategy + Design + Branding
Markamın, bana tahsis edilen ekiple, bana özel çözümlerle, tek çatı altında yönetilmesine ihtiyacım var. Böyle bir partner ajans yok mu? diye tasalanıyor, “Markamın, ben uyurken de onu düşünen bir dostu olsun" diyorsanız, A’dan Z’ye tasarım, strateji, markalama ve profesyonel danışmanlık hizmetlerinin tümüne tek koldan erişmenizi sağlayan, 6 aylık ve yıllık sözleşmelerde geçerli size özel danışman ekip avantajı ile
‘’USE FULL’’ paketi, tam size göre…
Stratejik Planlamacı
Sanat Yönetmeni
Grafik Tasarımcı
Proje Yöneticisi
USEFULL paket satın alımı ile yukarıda belirtilen özel ekip maliyeti ihtiyaçlarınızın kapsamına göre hesaplanacaktır.

Teklif İste

REFERANSLAR

BÜYÜTTÜĞÜMÜZ MÜŞTERİLER

16. yılımızı kutlarken, sevdamıza ortak ederek büyüttüğümüz, beraber büyüdüğümüz, sadık müşterilerimiz ve daha niceleri…
Tüm müşterilerimize çıkmış oldukları meşakkatli yolda bize duydukları güven için teşekkür ederiz...

KARİYER

Marka ve Tasarım Akademisi

Neo Network Cafe İşbirliği ile 15 farklı konu ve 15 farklı konuk ile 2017-2018 sezonunda toplam 335 kişiye ücretsiz olarak kişisel gelişim, profesyonel gelişim ve atölye kursları...
Devamı

Kariyer Fırsatları

2003 yılında Türkiye’nin ilk “Marka ve Ambalaj Tasarım Ajansı” olarak kurulan Paristanbul, sektöre yön veren, sektörü ve paydaşlarını geliştirip, şekillendiren öncü kuruluş olarak...
Devamı

Staj Başvuruları

2003 yılında Türkiye’nin ilk “Marka ve Ambalaj Tasarım Ajansı” olarak kurulan Paristanbul, sektöre yön veren, sektörü ve paydaşlarını geliştirip, şekillendiren öncü kuruluş olarak...
Devamı
Kariyer Marka ve Tasarım Akademisi
Neo Network Cafe iş birliği ile 15 farklı konu ve 15 farklı konuk ile 2017-2018 sezonunda toplam 335 kişiye ücretsiz olarak kişisel gelişim, profesyonel gelişim ve atölye kursları düzenlenmiştir. Marka, Renk Yönetimi, Shopper Marketing gibi profesyonel kursların yanında, NLP, Nefes Terapisi, Sağlıklı Beslenme ve Enneagram gibi kişisel gelişim eğitimlerine ve animasyon, karikatür ve ebru sanatçıları ile yazarlara da ev sahip sahipliği yaparak değişik hayat hikayelerine ve başarı öykülerine tanıklık edildi.
 
Kendimizi geliştirirken markalarımızı daha güçlü ve rekabetçi duruma getirmek için sizlerde bizlere katılın, bilginizi ve tecrübenizi paylaşın.


Etkinlik projenizi bizimle paylaşın !
Marka ve Tasarım Akademisi
Kariyer FırsatlarıStaj Başvuruları
Kariyer Kariyer Fırsatları
2003 yılında Türkiye’nin ilk “Marka ve Ambalaj Tasarım Ajansı” olarak kurulan Paristanbul, sektöre yön veren, sektörü ve paydaşlarını geliştirip, şekillendiren öncü kuruluş olarak, marka, iletişim, grafik, tasarım ve proje yönetimi alanlarında birçok kişiye iş fırsatı sağlamakta ve sektöre yetişmiş insan kaynağı oluşturmaktadır.
Sanat Yönetmeni
Paristanbul'a
Sektörde 10 yıllık deneyime sahip,
İletişim ve yöneticilik becerisi yüksek,
Sektörü ve dünya trendlerini takip eden,
Briefleri analiz edip, müşteri taleplerinin tasarımlara aktarılmasını sağlayacak
İleri seviyede Photoshop, Illustrator, InDesign, programlarına hakim,
Tercihen İngilizce veya Fransızca bilen, Markalara kazandırdığı
yaratıcı kimliklerle gurur duyacak "Art Direktörler" arıyoruz.

Başvuru için Tıklayın!
Marka Yöneticisi
Paristanbul’a
Sektörde en az 5 yıl deneyimli,
Müşteri ilişkilerini yürütebilecek iletişim becerilerine ve kriz yönetimine hakim,
MacOS ve Office programlarını ileri seviyede kullanabilen,
Tercihen İngilizce bilen, başarıyla hayata geçirdiği projelerle
gurur duyacak "Müşteri Temsilcileri" arıyoruz.

Başvuru için Tıklayın!
Grafik Tasarımcı
Paristanbul'a
En az 3 yıl deneyime sahip,
Photoshop, Illustrator, InDesign, programlarına hakim,
Tercihen FMCG sektöründe ve ambalaj tasarımında deneyimli,
Sektörü ve trendleri takip eden,
Yarattığı ambalajları market raflarında görüp,
gurur duymak isteyen yaratıcı “Grafikerler" arıyoruz.

Başvuru için Tıklayın!
Kariyer Staj Başvuruları
2003 yılında Türkiye’nin ilk “Marka ve Ambalaj Tasarım Ajansı” olarak kurulan Paristanbul, sektöre yön veren, sektörü ve paydaşlarını geliştirip, şekillendiren öncü kuruluş olarak, marka, iletişim, grafik, tasarım ve fotoğraf alanlarında bir çok kişiye staj olanağı sağlayarak, sektöre kaliteli insan kaynağı yetiştirme misyonu ile genç yeteneklere sektörel rehberlik etmektedir.

Başvuru için Tıklayın!

BİZE ULAŞIN

PARİSTANBUL - TÜRKİYE
ADRES
Kısıklı Mahallesi Hanımseti Çıkmazı No 3 Çamlıca 34692 Üsküdar / İstanbul
TELEFON
FAX
+90 216 523 96 78
E-POSTA
WEB SİTESİ
PARİSTANBUL - FRANSA
ADRES
8 bis, rue Gabriel Voisin 51100 Reims - FRANCE
TELEFON

BİZ SİZİ TAKİP EDELİM

facebook.com/
instagram.com/
twitter.com/
2019 © Tüm Hakları Saklıdır
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.